Статистика
Онлайн всього: 10 Гостей: 10 Користувачів: 0
|
Каталог файлів
Тема уроку : Скульптура. Види скульптури
|
[ Викачати з сервера (2.54 Mb)
]
| 27.10.2014, 12:19 |
| Тема уроку : Скульптура. Види скульптури
Мета:Ознайомити учнів з видами скульптури (кругла скульптура,рельєф;з різними видами рельєфів(горельєф,барельєф,контр рельєф);дати поняття про зв'язок декору з формою(асоціативність декору і зв'язок з формою:візерунок,фактура,пластика форм);вчити створювати образи за асоціаціями;вчити правильно організовувати зображення в рельєфі;використовувати фактуру як засіб оздоблення;розвивати композиційні уміння і навички при створенні рельєфного зображення.
Обладнання для вчителя:фотокопії з видами скульптур найвидатніших творів світової скульптури;зразки гіпсового рельєфу.
Обладнання для учнів:пластилін,солоне тісто,стеки,папір для ескізів,олівець,ганчірка для рук.
Хід уроку
Дзвінко продзвенів дзвінок,
Запросив всіх на урок.
Все у нас уже на місці,
Залишилось зручно сісти.
Здається,що ми могли б спокійно розпочати наш урок,але альбом,який ви бачите на дошці ще й досі закритий. Хтось його зачарував,а щоб відкрити його і дізнатись тему нашого уроку,ви повинні відгадати терміни у віршах.
Згідні?Тоді починаємо.
Він потрібен всім сьогодні,
Бо вам стане у пригоді,
Тут підкаже з казки гном,
Що потрібен вам…(альбом)
Гарно лінії виводить,
По папері легко ходить,
Він художник-молодець
Чудодійний…(олівець)
Змалював Андрійко маму,
А малюнок вставив в раму.
Цей малюнок,не секрет,
Називається…(портрет)
Бачим ліс,галяву ясну,
День безхмарний та прекрасний,
Захопило подих аж,
Як побачили…(пейзаж)
Фрукти,овочі та ваза,
Кожен з вас побачить зразу
В чому річ і в чому суть,
Як картину цю зовуть?(натюрморт)
1.Організаційна частина
2.Актуалізація опорних знань
Скульптура оточує нас усюди. На площах,у парках,садах і скверах ви побачите статуї,скульптурні композиції фонтанів,декоративні вази. Фасади будівель,внутрішні приміщення театрів,палаців та музеїв прикрашені скульптурними елементами. І в кожного з вас вдома,напевне,є порцелянова статуетка чи невеличкі фігури,вирізані з каменю,кості,дерева. Перші скульптури з’явилися,коли людина навчилася майструвати з глини фігури людей,тварин,предмети побуту. Отже,зі скульптурою ви добре знайомі і самі займалися цим мистецтвом,ліплячи фігурки з пластиліну.
Скульптура - (від лат. «скульпо» - вирізати,висікати) вид образотворчого (пластичного) мистецтва,основним завданням якого є відтворення дійсності в об’ємних формах (с.18 підручника).
-А що таке фактура?
(Фактура – рельєф поверхні:вафельний,плетений,у вигляді луски,вдавлений,у тріщинах тощо).
Існують два основні види скульптури:
кругла скульптура розрахована на обхід з усіх сторін,при цьому з різних точок буде відкриватися різне бачення втіленого в ній образу
Чигирин. Пам’ятник Б.Хмельницькому на Замковій горі
рельєф - випукла скульптура,що розгорнута на площині,яку вона прикрашає. В залежності від того,наскільки рельєф випуклий,розрізняють
М.Ковач. «Святий Георгій». Рельєф М.Ковач. «Сім’я (насіння)». Рельєф
горельєф – зображення виступає більше,ніж на половину свого об’єму,майже подібний до круглої скульптури;
Горельєф пам’ятника М.В.Гоголю
барельєф – зображення виступає з площини менше ніж на половину свого об’єму;
Барельєф пам’ятника О.С.Грибоєдову
контррельєф- зображення заглиблюється площину.
«Родина» .Контррельєф
За призначенням скульптура поділяється на: Монументальну – до неї відносяться пам’ятники,статуї, монументи на згадку про видатні події;вони встановлюються у громадських місцях,головним чином просто неба.
У свою чергу монументальна скульптура розподіляється на підвиди. Монумент-скульптурне зображення великих розмірів узагальненого образу людини,події.
Бразилія. Монументально-декоративна скульптура (статуя «Христос Спаситель» у Ріо- де-Жанейро).
Канів. Пам’ятник Т.Шевченку
Пам’ятник - скульптурне зображення великих розмірів конкретної особи,події.
Обеліск - меморіальна споруда у вигляді кам’яного стовпа,який звужується доверху,із загостреною верхівкою.
Калуш. Обеліск Слави
Меморіальна дошка - рельєфне зображення,установлене на архітектурній споруді (будинку) й присвячене конкретній історичній особі чи події.
Львів. Меморіальна дошка
Декоративна(паркова)- зображення,яке прикрашає парк,алею,сквер,сад,інтер’єр приміщення.
Станкова – невелика за розміром,яка має самостійне значення і не залежить від оточення (виготовляється на станку або підставці).
Скульптура малих форм-невеликі статуетки,медалі з бронзи,дерева,порцеляни,каменя,кістки,скла,глини,та інших матеріалів.
3.Визначення практичних завдань уроку.
Ви вже помітили,що сьогодні у нас немає ні пензлів,ні фарб,ні олівців,а лише пластилін.
А що ж означає слово пластилін?
Пластилін – (від гр..виліплений,утворений)- пластична різноколірна маса з глини й деяких домішок (олії,воску) для ліплення скульптурних ескізів,невеликих моделей.
Отже,пластилін-це матеріал, з якого можна зробити що завгодно,для цього його достатньо лише потримати і пом’яти в руках.
Щоб зліпити з пластиліну
Чи то пташку,чи тварину,
Пластилін слід готувати
У долонях розім’яти…
На сьогоднішньому уроці ми будемо працювати в техніці рельєфу.
(Рельєф – це частина зображення яка виступає над площиною). Ми будемо створювати рельєфну композицію із пластиліну «Осінній букет».
4.Поетапне виконання роботи вчителем і колективно учнями.
1.Для виконання рельєфу приготуйте квадратну або прямокутну картонну основу,вкрийте її тонким шаром пластиліну.
2.Прикладіть рамку.
3.Визначте,що саме ви хочете виліпити.
4.Поділіть пластилін на частини.
5.Виготовляємо окремо кожну частину.
6.Розміщуємо їх на площині.
7.Проробляємо узор декором (Декор - від лат. прикрашаю)- система прикрас споруди (фасад,інтер’єр) або виробу.
8.Завершуємо роботу,вишкрябуючи стеком найменші елементи.
(Помітивши,що майже всі діти завершують,можна проводити фізкультхвилинку).
***
Ми ліпити перестали,
Як один навшпиньки встали.
Будемо відпочивати,власне тіло тренувати.
Руки – вгору,руки – вниз і легесенько прогнись.
Покрутились,повертілись,на хвилинку зупинились.
Пострибали,пострибали,раз- присіли,другий-встали,
Всі за парти посідали,знову вчитись почали.
Вам сподобалось сьогодні працювати?
А що вам допомогло створити такі композиції?(Допомогла чудова музика і бажання створити красу власноруч).
5.Підсумок уроку
1.Перегляд та оцінювання виробів.
2.Демонстрування готових виробів.
Що ми навчилися на сьогоднішньому уроці? (Використовувати фактуру як засіб зображення,створювати рельєфне зображення).
А.Костецький «Найкраща іграшка»
- Не вгадать тобі нізащо,котра з іграшок - найкраща!
- Знаю!Трактор заводний.
- Зовсім ні.
- Електронна залізниця!
- Помилився.
- Ну тоді це пароплав!
- Не вгадав.
- Зрозуміло,це-літак!
- Знов не так.
Добре,відповідь я дам: та,яку зробив ти сам.
(Як приємно самому що-небудь зробити !Якщо у вас умілі руки - сміло беріться за роботу.)
|
|
Категорія: Мої файли | Додав: Oksana
|
| Переглядів: 1069 | Завантажень: 40
| Рейтинг: 1.0/1 |
|
|